Коломойський домігся арешту акцій та майна трьох російських банків за відібрану у Криму нерухомість
Фото: УНІАН

Коломойський домігся арешту акцій та майна трьох російських банків за відібрану у Криму нерухомість

Апеляційний суд Києва задовільнив позов пов’язаних із Коломойським компаній та наклав арешт на акції Промінвестбанку (які належать російській держкорпорації «Внєшекономбанк»), Сбербанку (які належать російському Сбербанку) та ВТБ Банку (які належать російському держбанку ВТБ). Про це йдеться в оприлюдненій ухвалі суду.

Крім того, згідно із судовим рішенням, забороняється здійснювати ліквідацію чи реорганізацію юрособи Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку.

Також арешт накладено на рухоме й нерухоме майно російських банків, що забороняє будь-яке відчуження майна, що їм належить.

Зазначається, що накладання арешту Апеляційним судом Києва на акції та майно російських банків відбувається в рамках виконання рішення Арбітражного суду (м. Гаага, Королівство Нідерландів) від 02 травня 2018 року.

Згідно з рішенням суду в Гаазі, стягнення сум з боржника — Російської Федерації, в особі Міністерства юстиції Російської Федерації, передбачено в якості компенсації за нерухоме майно, відібране в компаній-позивачів у Криму після його анексії Росією.

Рішенням Арбітражного суду Гааги на користь компаній Коломойського та його партнерів було присуджено стягнути 139 млн дол з Російської Федерації як компенсацію за їхні об’єкти нерухомості в анексованому Криму.

Як зазначається в ухвалі, Російська Федерація є власником Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку, тож «вбачається, що на території України є майно держави Російська Федерація, на яке може бути звернено стягнення на підставі рішення міжнародного суду».

Необхідність арешту акцій та майна російських банків в Україні обґрунтовується тим, що Росія «систематично ухиляється від виконання рішень Арбітражних судів у інших справах». Тож у випадку надання дозволу на виконання рішення арбітражного суду за рахунок акцій вищевказаних банків, без накладання арешту на майно та акції, воно не буде виконане:

«Із публікацій у засобах масової інформації, зокрема, вбачається, що відповідач [РФ, — ред.] вживає усіх можливих заходів до реалізації свого наміру продати або припинити діяльність низки господарських товариств та банківських установ в Україні (зокрема, ПАТ «Промінвестбанк», АТ «Сбербанк», АТ «ВТБ БАНК»), які є активами, на які може бути звернено стягнення»

«Така стійка тенденція в протиправній поведінці відповідача до повного нехтування вимогами, як національного законодавства України, так і норм міжнародного права, до ухилення від виконання рішень судів, свідчить про наявність реальної небезпеки того, що невжиття заходів забезпечення може ускладнити чи унеможливити виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу», — йдеться в ухвалі.