Компанія з США інвестує 150 млн доларів у виробництво українських літаків
facebook.com/antonov.company

Компанія з США інвестує 150 млн доларів у виробництво українських літаків

Американська компанія Oriole Capital Group інвестує 150 млн доларів у розвиток виробництва сімейства багатоцільових транспортних літаків Ан-74 різних модифікацій. Літаки будуватимуть на потужностях ДП «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство», яке входить до складу держконцерну «Укроборонпром». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу ДК «Укроборонпром».

Як ідеться в повідомленні, ДП «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» та Oriole Capital Group домовилися про залучення інвестицій від американської компанії на розвиток ХДАВП. Згідно з домовленістю, харківське авіапідприємство отримає замовлення на серійне виготовлення літаків у розмірі на загальну суму 150 млн доларів. Статус документа, який скріплює домовленість, у повідомленні не уточнюється.

Зазначається, що про це сторони домовилися під час міжнародної виставки Dubai Airshow 2017, яка наразі триває в ОАЕ. На виставці Україна презентує середній транспортний літак Ан-70, а також побудований на замовлення Саудівської Аравії літак-демонстратор нового багатоцільового Ан-132 — Ан-132D.

Як зауважили в Укроборонпромі, наразі мова йде про серійне виробництво на потужностях ХДАВП різних модифікацій українських літаків Ан-74. За умовами, про які домовилися сторони, Oriole Capital Group отримає право на інвестиції у виробництво, модернізацію та збут цих літаків.

Основна мета цього стратегічного партнерства — модернізація виробництва, повне залучення всіх 3000 фахівців харківського підприємства, а також впровадження програми з модернізації літаків, яка дозволить підвищити експлуатаційні можливості Ан-74. Зазначається, що, крім самих літаків, ХДАВП виготовлятиме запасні частини для літальних апаратів, проводитиме їх технічне обслуговування та навчатиме пілотів.

Домовленість передбачає досить довгий термін, відведений на планування та втілення проекту. Як підкреслюють в Укроборонпромі, це означає, що «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» отримало план розвитку на багато років, який дозволить забезпечити ефективну роботу підприємства, розширити виробничі потужності, створити нові робочі місця. Також у держконцерні наголосили, що таким чином зростуть прибутки ХДАВП, а з ними — і обсяг податків, які підприємство сплачує до бюджету.

Нагадаємо, на початку листопада представники авіаконцерну «Антонов» підтвердили, що підприємство відновило співпрацю з російським перевізником «Авиакомпания «Волга-Днепр», заявивши, що невиконання зобов’язань перед ним може призвести до втрати ліцензій розробника.

Як ми писали раніше, 2 листопада Петро Порошенко в ході візиту в Об’єднані Арабські Емірати домовився, зокрема, про активізацію співпраці між Україною та ОАЕ в авіаційній сфері.