Кожен четвертий українець знаходиться за межею бідності — Світовий банк
"24"

Кожен четвертий українець знаходиться за межею бідності — Світовий банк

На сьогодні за межею бідності в Україні проживає 25% населення, тоді як ще у 2014 році ця частка становила 15%. Про це заявила директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає Укрінформ.

«Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п’ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні — 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров’я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по «своїх» людях. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися», — зазначила Кахконен.

За словами Кахконен, економічний потенціал України вищий, ніж у таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія.

«В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне розташування на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде й стимул для підвищення стандартів життя», — додала Кахконен.

За її словами, Світовий банк вклав з 2014 року в Україні більше коштів, ніж у будь-яку іншу країну.

«Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов’язані із інфляцією, а вона пов’язана зі зростанням зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, унаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін», — сказала Кахконен.