На Одещині збудують два заводи за інвестиції з Сінгапуру та США
oda.odessa.gov.ua

На Одещині збудують два заводи за інвестиції з Сінгапуру та США

У Лиманському районі Одеської області збудують два нових олієекстракійних заводи та комплекс, призначений для зберігання та перевалки зерна. Про це повідомляє прес-служба Одеської облдержадміністрації.

Проекти буде втілено коштом інвесторів із Сінгапуру та Сполучених Штатів. Трьохсторонній меморандум з цього приводу вчора, 10 жовтня, підписали голова Одеської ОДА Максим Степанов, директор сінгапурської «Дельта Вілмар» Андрій Романцов та керівник американської компанії «Грейн Агро Інвест» Сергій Тормоса. За планом, загальний обсяг інвестицій складе 300 млн доларів, реалізація проектів дозволить створити на Одещині 600 нових робочих місць.

«Сьогодні Україна займає лідируючі місця за експортом зернових, кукурудзи, рапсу та ряду інших сільськогосподарських продуктів. Проте, здебільшого — це сировина. Але нам необхідно посилювати виробництво та експорт переробленої продукції. «Дельта Вілмар» та «Грейн Агро Інвест» — це компанії, які планують інвестувати кошти саме в переробку», — розповів Максим Степанов. «Необхідно ліквідувати систему, коли ми відправляємо зерно, а потім привозимо в країну макарони. Ми можемо виробляти все тут. І інвесторам слід поспішати вкладати кошти в Україну», — додав він.

Як повідомили в Одеській ОДА, сінгапурська компанія «Дельта Вілмар» є одним з найбільших у світі переробників сільськогосподарської продукції. Підприємство має план збудувати новий завод, що зможе переробляти більш ніж 600 тисяч тонн сировини на рік, та значно розширити виробництво. Додатково сінгапурська компанія планує відкрити причал для перевалки олії та шроту, через який проходитиме трьох мільйонів тонн продукції на рік.

«Я впевнений, виробництво необхідно робити там, де є сировина. А в Одеській області є все, що нам необхідне — матеріали, спеціалісти та гарні умови для бізнесу. Ми плануємо реалізувати свій проект протягом двох років», — розповів голова правління компанії «Дельта Вілмар СНД» Дхруба Чаран Панда.