На Полтавщині з'явився перший регіональний центр розвитку зеленого туризму
Wikimedia Commons

На Полтавщині з’явився перший регіональний центр розвитку зеленого туризму

Чотири територіальні громади Кременчуцького району Полтавської області створили перший в Україні туристичний центр, який буде розвивати зелений туризм в регіоні. Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що таке рішення було прийнято задля створення розвинутої інфраструктури, яка дозволяла б широко використовувати потенціал Полтавщини як місця, привабливого для екотуристів. Центр заснували представники Недогарківської, Омельницької, Піщанської і Пришибської громад.

«На території наших громад є привабливі для туристів місця, але вони зовсім не облаштовані й немає розвинутої інфраструктури. Створили комунальну установу «Кластер зеленого туризму територіальних громад Кременчуцького району», — розповіла під час презентації голова Недогарківської територіальної громади Віра Пащенко.

Вона зауважила, в районі уже зараз діє центр для кінного туризму, а на території місцевого ландшафтного пам’ятника — гори Пивихи — наразі облаштовують дві садиби та будують майданчики для відпочинку.

«Маємо використати потужний потенціал цієї локації, адже це чудове місце для риболовлі, відпочинку на воді, має джерела лікувальної блакитної глини», — додала Пащенко.

Крім того, для майбутніх туристів планують проводити екскурсії до покинутих сіл, жителі яких були змушені переїхати під час будівництва Кременчуцького водосховища. Триває розробка туристичних маршрутів і розрахунок економічної доцільності відкриття нових об’єктів. За планом, для розвитку туризму залучатимуть гроші громад, місцевих підприємців а також іноземні інвестиції.

Нову комунальну установу створюватмуть і розвиватимуть за участі викладачів і фахівців профільних факультетів Полтавського університету економіки та торгівлі. Вони будуть складати бізнес-плани для об’єктів зеленого туризму і вносити нові маршрути до всеукраїнської бази місць відпочинку.