На Житомирщині висадили волоський горіх за американською технологією
flickr.com/herveplatteaux

На Житомирщині висадили волоський горіх за американською технологією

В Андрушівському районі Житомирської області підприємство «Імпак» вперше використало нову програму вирощування волоського горіха. Про це повідомляє landlord.ua.

За новою технологією було висаджено 80 га саджанців. Заплановано вирощувати українську, молдовську та європейську селекції.

 «Перевагою наших рослин є швидка адаптація до відкритого ґрунту. Коли у розсадниках викопують дерева і висаджують у ґрунт, вони мають ще рік приживатися. Ми запозичили програму вирощування горіхів у американців. Вирощуємо горіхи у горщиках. При висаджуванні коріння абсолютно не пошкоджується і не втрачається даремно один рік на адаптацію, дерево приживається одразу», – розповів директор  підприємства «Імпак» Сергій Малиновський.

За останні 20 років площа горіхових насаджень в Україні скоротилась на 67%. На сьогодні вона становить 44 000 га. Із загальної площі 2500 га займають сади агрокомпаній, а решта припадає на приватних землевласників.

Найкраще горіхи ростуть на Придністров’ї, Закарпатті та у Буковелі. На цих територіях з одного гектара отримують 1 500 кг горіхів.