На Житомирщині збудують сонячну електростанцію
www.flickr.com/saw_that

На Житомирщині збудують сонячну електростанцію

На Житомирщині виділили 18 гектарів землі під будівництво сонячної електростанції, повідомляє УНІАН. За відповідне рішення сьогодні проголосувала більшість депутатів Житомирської міської ради. 

За планом, електростанцію буде збудовано за рахунок кредитних коштів та гранту від уряду Словенії. Для виконання цього плану сьогодні на сесії Жітомирської міськради було вирішено виділити 18 гектарів землі та змінити її цільове призначення. «Електростанція, яку планують збудувати на цій земельній ділянці, буде мати потужність 10 мегават та окупить себе за 5 років», — зазначили під час сесії.

Земельна ділянка, відведена тепер під будівництво, розташована неподалік села Глибочиця Житомирського району. Вона належить КП «Зеленбуд», яке передасть цю землю у власність комунальному підприємству Житомирської міської ради «Центр інвестицій». Його було створено нещодавно і саме воно займатиметься втіленням цього проекту.

За словами Житомирського міського голови Сергія Сухомлина, 3 млн євро, що підуть на будівництво, надасть у вигляді гранту уряд Словенії. Ще 7 млн євро складуть кредитні кошти.