НАБУ затримало керівника «Укрхімтрансаміаку» за підозрою у розтраті
nabu.gov.ua

НАБУ затримало керівника «Укрхімтрансаміаку» за підозрою у розтраті

8 вересня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали трьох осіб за підозрою у заволодінні та легалізації понад 40 млн грн коштів державного підприємства «Укрхімтрансаміак». Цього ж дня їм повідомлено про підозру. Про це повідомляється на офіційному сайті НАБУ.

Виконуючого обов’язки директора ДП «Укрхімтрансаміак» підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), двох керівників приватних підприємств, задіяних у схемі заволодіння коштами ДП, підозрюють у злочині, передбаченому ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України.

За версією слідства, впродовж 2014 року зазначені особи вступили у злочину змову з метою заволодіння коштами, які призначалися для виконання робіт із технічного переоснащення локальних систем оповіщення населення. Детективи НАБУ з’ясували, що основна частина коштів була сплачена на умовах передоплати на рахунки підконтрольних підприємств, а після цього використана підозрюваними для власних потреб.

Як повідомляється, наразі тривають обшуки в адміністративній будівлі ДП «Укрхімтрансаміак», офісних приміщеннях приватних підприємств, помешканнях підозрюваних, здійснюються інші слідчі дії, спрямовані на збір додаткової доказової бази та встановлення інших ймовірних учасників злочинної схеми.