Нафтогаз можуть ліквідувати після завершення Стокгольмського арбітражу
facebook.com/volodymyr.kistion

Нафтогаз можуть ліквідувати після завершення Стокгольмського арбітражу

Після завершення розгляду справи щодо контрактів купівлі-продажу та транспортування газу між Нафтогазом і Газпромом у Стокгольмському арбітражі НАК «Нафтогаз» може бути ліквідовано. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал

В інтерв’ю, оприлюдненому на офіційному сайті Кабміну, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон зазначив, що, на його думку, існування Нафтогазу в теперішньому вигляді не йде на користь ні споживачам, ні державі. Він додав, що газовий ринок України потребує демонополізації, тому Нафтогаз має бути ліквідовано.

«Я вважаю, що треба провести демонополізацію. НАК може залишитися як юридична особа у сегменті газового ринку і працювати як газовий дистриб’ютор на рівних умовах з іншими компаніями», — заявив Кістіон.

Він додав, що йдеться не про ліквідацію всіх підприємств, що входять до складу акціонерної компанії, а саме про переформатування системи, за якою працює газовий ринок.

«Треба уточнити: мова не йде про ліквідацію Нафтогазу і всіх компаній, які до нього входять. Йдеться тільки про ліквідацію надбудови. Що вона виробляє? Знаєте, скільки грошей вона витрачає на своє утримання? 1,8 млрд грн на рік. Це адміністративні витрати на одну тільки надбудову», — наголосив віце-прем’єр-міністр.

Кістіон також зазначив, що процес ліквідації пов’язаний з розглядом справи між Нафтогазом і Газпромом у Стокгольмі. Для початку відділення газотранспортної системи України від Нафтогазу треба дочекатися рішення арбітражу, як тільки воно з’явиться, можна буде говорити про подальші кроки. Він додав, що термін, який пройде між завершенням суду та від’єднанням Нафтогазу від активів, складе максимум три місяці.