Нацбанк розробив Концепцію нового регулювання, реєстрації і ліцензування банків
facebook.com/NationalBankOfUkraine

Нацбанк розробив Концепцію нового регулювання, реєстрації і ліцензування банків

У Національному банку України розробили Концепцію нового регулювання, реєстрації та ліцензування банків. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

«Національний банк розпочав комплексний перегляд правового регулювання реєстрації та ліцензування банків. В межах цього перегляду НБУ планує комплексно переглянути «Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів», затверджене постановою Правління НБУ від 8 вересня 2011 № 306. Результатом перегляду стане затвердження нової редакції Положення про реєстрацію та ліцензування банків», — йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що перегляд правового регулювання реєстрації і ліцензування банків здійснюватиметься за кількома напрямками, а саме: структурна перебудова Положення за процесно-орієнтованим принципом і перегляд суті підходів до регулювання процесів ліцензування банківської діяльності.

У новому Положенні планується подальша імплементація оновлених вимог Директиви 2013/36/ЄС про доступ до діяльності кредитних організацій і пруденційний нагляд за діяльністю кредитних організацій та інвестиційних компаній, а також керівних настанов щодо:

  • пруденційної оцінки набуття та збільшення істотної участі у фінансовому секторі;
  • оцінки придатності керівників та осіб, що виконують ключові функції (у тому числі, з урахування проекту нової редакції Положення);
  • оцінки заяв на видачу ліцензій в цілому, а також на видачу ліцензій FinTech кредитним установам.

У НБУ зазначили, що Національний банк України удосконалює нормативно-правову базу для подальшого приведення її у відповідність до європейського законодавства та стандартів Базельського комітету з банківського нагляду. Правлінням Національного банку 20 жовтня 2017 року було затверджено Концепцію Положення про реєстрацію та ліцензування банків, яка пропонується для громадського обговорення.