Нацбанк скасував обмеження на видачу валюти з рахунків для фізичних осіб

Нацбанк скасував обмеження на видачу валюти з рахунків для фізичних осіб

Фізичні особи знову зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати без обмежень за сумоюПро це повідомляе Національний банк на своєму офіційному сайті

Національний банк вважає за можливе повністю прибрати обмеження, згідно якого один клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис. грн в еквіваленті.

Крім того, буде лібералізовано підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред’явника. Знімається заборона на їх випуск та скасовується вимога погашати їх лише шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред’явника. Для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога до мінімального строку розміщення, який мав становити не менше шести місяців.

НБУ скасував заборону на дострокове погашення кредитів та позик перед іноземними кредиторам у випадку, коли до складу акціонерів нерезидента-кредитора, якому здійснюється дострокове погашення, входить іноземна держава або іноземній банк.

Для банків було спрощено розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію у розрізі операцій на умовах тод, спот та форвард.

Вказані кроки з валютної лібералізації набувають чинності з 24 серпня 2017 року.