Нацбанк спростив умови валютних розрахунків за імпорт товарів
flickr.com/thinkpanama

Нацбанк спростив умови валютних розрахунків за імпорт товарів

Правління Національного банку України затвердило постанову, згідно з якою спрощується здійснення авансових платежів за імпорт товарів в іноземній валюті. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт регулятора.

Відповідно до схваленої постанови №118 від 21-го листопада 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», Нацбанк скасовує вимогу, яка досі зобов’язувала банки заздалегідь сплачувати за імпортовані товари в іноземній валюті з використанням виключно акредитивної форми розрахунків, якщо їх вартість перевищує 5 млн доларів. В НБУ вирішили, що таке зобов’язання є застарілим та не ефективним.

Від 23-го листопада, дати набрання постановою чинності, авансові розрахунки можна буде здійснювати без використання акредитивів.

«Нова спрощена процедура здійснення авансових платежів за зовнішньоекономічними договорами сприятиме подальшому пожвавленню зовнішньої торгівлі та разом з тим не створить додаткового тиску на валютному ринку», — зазначили в НБУ.

Нагадаємо, НБУ спростив умови переказів валюти за кордон. Від 5-го жовтня 2017 року регулятор не вимагає від банків скан-копії документів клієнтів, що купують та перераховують валюту за кордон.