Національний депозитарій оновлює програмне забезпечення для впровадження європейських стандартів у роботі

Національний депозитарій у рамках процесу впровадження європейських стандартів посттрейдінгу на фондовому ринку України шукає постачальників програмного забезпечення. Обрана компанія отримає замовлення на постачання програмного забезпечення, яке дозволить створити ефективну інфраструктуру фондового ринку в рамках стратегії розвитку НДУ та українського фондового ринку. Про це повідомляє прес-служба Національного депозитарію.

Наразі відібрано п’ять компаній з США, Великої Британії та країн Західної Європи. Нове ПЗ повинно допомогти організувати бізнес-процеси відповідно до загальноприйнятої європейської практики посттрейдінгу і допомогти розширити портфель продуктів і послуг НДУ.

Зазначається, що програмне забезпечення, яким НДУ користується зараз, вже давно потребує заміни і не задовольняє потреб відомства. Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію, зазначив, що заміна програмного забезпечення — одна зі змін, на яку очікують іноземні інвестори. Він додав, що впровадження міжнародних стандартів обліку цінних паперів допоможе створити прозорі процедури взаємодії між учасниками фондового ринку України та інших країн.

«Ми постійно стикаємося з обмеженим функціоналом ІТ-платформи депозитарної системи. Наше ПЗ вимагає оновлення. Нам важливо змінювати бізнес процеси, для того щоб реалізувати реформування інфраструктури фондового ринку України відповідно до норм класичної європейської практики посттрейдінгу», – зазначає Бакас.

Повідомляється, що, відповідно до цих норм центральний депозитарій є ядром інфраструктури, а гравці ринку користуються власним комплексом інформаційних рішень, який обробляє їх внутрішні бізнес-процеси, при цьому комунікує з ПЗ центрального депозитарію.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв відзначив, що оновлення програмного комплексу з депозитарного обслуговування відбувається відповідно до плану дій, який узгоджено з Радою фінансової стабільності, воно є частиною загальної стратегії. «Програмний комплекс з депозитарного обслуговування та клірингу – це головна складова Центрального депозитарію, і вона повинна відповідати міжнародним стандартам, що сприятиме більш швидкій інтеграції нашої депозитарної системи до інфраструктури глобальних фінансових ринків», – наголосив він.

Загалом спочатку НДУ отримав вісім пропозицій від компаній, що мають досвід впровадження IT-платформ для депозитарного обслуговування в Італії, Бельгії, Австрії, Туреччині, Сінгапурі, Грузії, Вірменії та інших країнах. Озвучити кінцеві результати відбору та назву компанії, з якою буде підписано договір, планують в жовтні. Очікується, що нову IT-платформу для Наіцонального депозитарію буде введено в експлуатацію в 2019 році.