Нацзв'язку розподілить ліцензії на частоти 4G, від яких відмовився оператор "ММДС-Україна"
flickr.com/un_photo

Нацзв’язку розподілить ліцензії на частоти 4G, від яких відмовився оператор «ММДС-Україна»

Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації проведе конверсію низки діапазонів радіочастот, придатних для надання послуг 4G-зв’язку. Про це повідомляє ITC.ua

Як зазначається, мова йде про частоти 2510-2545 МГц, 2565-2570 МГц, 2630-2665 МГц та 2685-2690 МГц на всій території України за винятком частини смуг у деяких областях. Ці частоти добровільно звільнив телекомунікаційний оператор «ММДС-Україна», що належить холдингу Ріната Ахметова СКМ. З цього приводу компанія подала до НКРЗІ відповідну заяву.

Тепер Нацкомісія з питань регулювання зв’язку проведе конверсію. Перераховані частоти будуть передані НКРЗІ, а «ММДС» отримає фінансову компенсацію. За результатами конверсії комісія видасть ліцензії іншим компаніям на запуск послуг 4G у зазначених смугах. Повідомляється також, що розподіл ліцензій проходитиме на конкурсній або тендерній основі. Телеком-оператор «ММДС-Україна» має подати в НКРЗІ план з розрахунком вартості, необхідним обґрунтуванням та документальним підтвердженням.

Очікується, що «ММДС Україна» отримає до 25% стартової вартості зданих частот в якості компенсації. Таким чином, державі буде повернуто 80 МГц радіочастотного спектру на потреби 4G-аукціону, а компанія отримає до 570 млн гривень.

Нагадаємо, 4 липня 2017 року Кабмін узгодив мінімальну вартість ліцензій на запуск зв’язку за стандартом 4G в діапазоні 2600 МГц на рівні 2,3 млрд грн. Трохи більше ніж за місяць Уряд узгодив також проведення 4G-тендера в діапазоні 1800 МГц. Мінімальну ціну було встановлено на рівні 4 млрд грн. Повідомляється, що проведення обох тендерів очікується наприкінці поточного року.