НБУ планує в жовтні цього року запустити реєстр позичальників
facebook.com/NationalBankOfUkraine

НБУ планує в жовтні цього року запустити реєстр позичальників

Національний банк України має намір у жовтні цього року запустити пілотну версію реєстру позичальників. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на заступника голови Нацбанку Катерину Рожкову.

Під час щорічного Українського фінансового форуму в Одесі Рожкова зазначила, що наприкінці серпня Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді створити кредитний реєстр усіх позичальників. За планом, веденням реєстру буде займатися Національний банк.

Заступник голови НБУ повідомила, що Кредитний реєстр стане аналогом приватних бюро кредитних історій. Відмінність полягатиме в тому, що кредитні бюро зберігають дані про кредити фізосіб, а Кредитний реєстр НБУ займатиметься кредитами юридичних осіб. У реєстрі банки зможуть прослідкувати обслуговування кредитів їх позичальниками в інших банках.

Проект закону наразі ще не прийнято, проте в Національному банку стверджують, що створити реєстр зможуть і до голосування в парламенті. Раніше директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук зазначав, що, хоч створити Кредитний реєстр і можна, регулятор не матиме права надавати банкам доступ до інформації з нього, поки закон з цього приводу не буде прийнято парламентом.