НБУ щомісяця публікуватиме звітність банків

Національний банк України з вересня 2017 року розпочне регулярне оприлюднення інформації про індивідуальні показники діяльності банків щомісячно. Публікація здійснюватиметься у розділі «Статистика» офіційного інтернет-представництва НБУ. Про це повідомляє прес-служба регулятора. 

Як зазначають у Нацбанку, інформація надаватиметься про кожен банк. До даних, які публікуватимуться, належать оборотно-сальдовий баланс, структура кредитів фізичним особам і суб’єктам господарювання, а також розподіл кредитів суб’єктам господарювання за видами економічної діяльності.

Крім того, планується з 2018 року почати публікувати звіти про структуру регулятивного капіталу окремих банків. Оприлюднення зазначеної інформації передбачено постановою Правління НБУ №85 від 31 серпня 2017 року.

«Розширення обсягу відкритої для широкого загалу звітності банків дасть змогу клієнтам та інвесторам більш повно оцінювати фінансовий стан окремих фінансових установ, приймати зважені рішення про співпрацю із ними, зокрема про розміщення депозитів», — наголошують у Нацбанку. Крім того, додають, що розкриття такої інформації збільшить прозорість діяльності окремих банків та всього банківського сектору.