Підготовлено законопроект про застосування біопалива в бензині
Dennis Schroeder / NREL

Підготовлено законопроект про застосування біопалива в бензині

Згідно сьогоднішньої публікації на офіційному сайті, голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з генеральним директором американської компанії «Ukrainian Global Trade & Investor, Inc.» Генрі Штеренбергом. Мета діяльності американської компанії  — сприяння залучення інвестицій в Україну та налагодженню бізнес-зв’язків між українськими та іноземними компаніями, у тому числі у сфері «чистої» енергетики.

Сергій Савчук зазначив, що Україна має великий потенціал виробництва енергії з відходів. Зокрема, в країні щорічно вивозиться 10 млн тонн відходів, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1170 млн кВт*год електроенергії і, таким чином, заміщувати 700 млн м3 газу в рік.

Наразі Агентство проводить збір потенційних проектів у цій сфері.

У свою чергу, Генрі Штеренберг звертає увагу, що для ефективного стратегічного партнерства країн необхідно проводити тісну роз’яснювальну роботу з місцевою владою, над чим і працює Держенергоефективності.

Нагадаємо, раніше інфтерфакс повідомив, що державне агентство з енергоефективності та енергозбереження має наміри зареєструвати у Верховній раді законопроект, який регламентує обов’язкове застосування біопалива в складі бензину.

Голова Агенства  на прес-конференції у вівторок повідомив, що за даним законопроектом з 1 липня 2018 року у складі бензину в Україні має бути не менше 3-4 відсотка домішок біоетанолу або біодизеля, а з 1 липня 2019 року — не менше 4,8 відсотка.

«Це дасть нам можливість заміщення споживання нафтопродуктів, 95% яких імпортуються, тоді як Україна має величезні обсяги кукурудзи, яку ми експортуємо тільки у вигляді сировини. У той же час інші країни з кукурудзи роблять біоетанол і використовують як паливо», — затвердив Савчук. 

Біоетанол є поновлюваним видом палива, отриманим з різних рослинних матеріалів, колективно названих «біомасса». Як зазначає Alternative Fuels Data Center, більше 97% бензину США містить етанол, зазвичай E10 (10% етанол, 90% бензину), використання якого призвиводить зниження забруднення повітря.

Dennis Schroeder / NREL