Підвищення пенсій не вплине на розмір цьогорічних субсидій, - Рева

Підвищення пенсій не вплине на розмір цьогорічних субсидій, — Рева

Міністр соціальної політики України запевнив, що підвищення пенсій з жовтня не вплине на розмір «зимових» субсидій. Про це він повідомив під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді, передає Урядовий портал.

«Нові осучаснені пенсії не впливають на розмір допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, яка надається Урядом усім пенсіонерам-субсидіантам протягом цього опалювального сезону», — зазначив Рева.

Міністр також роз’яснив, яким чином буде розраховуватися субсидія на опалювальний сезон 2017-2018. За його словами, для її розрахунку органи соцзахисту враховуватимуть доходи громадян лише за I та II квартали цього року.

Крім того, пенсіонери, які за перше півріччя 2017 року припинили працювати і не мають інших доходів, окрім пенсії, а також громадяни, що стали пенсіонерами в цей період, зможуть оформити субсидію, виходячи лише з одного доходу — пенсії.

«Це стосується лише тих українців, які донедавна працювали і отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а віднедавна – у минулому чи цьому році (І та ІІ квартали) з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу – пенсію. Ми крок за кроком відновлює соціальну справедливість, максимально спрощуючи та удосконалюючи програму житлових субсидій», — пояснив Рева.

Таким громадяням слід у Декларації про доходи вказати розмір пенсії. Тоді з 1 жовтня 2017 року їм не враховуватиметься дохід за I і II квартали 2017 року. До уваги братиметься лише щомісячна пенсія.

Нагадаємо, 3 жовтня депутати Верховної Ради підтримали закон про пенсійну реформу, що передбачає підвищення пенсій 9 млн пенсіонерам на суму від 200 до 1000 гривень з жовтня 2017 року. Президент України підписав документ 8 жовтня.