Процес розмитнення авто в Одеському порту суттєво спростять
Адміністрація морського порту «Южний» / Facebook.com

Процес розмитнення авто в Одеському порту суттєво спростять

Сьогодні на території Одеського морського порту проходить відкриття нового сервісу «АвтоХАБ», за допомогою якого можна буде зручно оформлювати автомобілі, придбані за кордоном.

Згідно з відеороликом, опублікованим Державною фіскальною службою на сторінці у Facebook, робота «АвтоХАБу» організовуватиметься за участі семи державних та приватних установ, зокрема митників, прикордонників, різних експертів, також свої послуги на місці надаватиме страхова компанія, банк та філія сервісного центру МВС.

У відкритті «АвтоХАБу» беруть участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, в.о. Голови ДФС Мирослав Продан, начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов та Голова Одеської ОДА Максим Степанов

За даними ДФС, у 2017 році в Одеський морський порт зайшло близько 300 суден із контейнерами, на борту значної їх частини вживані авто із США та ОАЕ. З 2016 року такі авто дозволено ввозити за зниженими ставками акцизного збору.

Раніше процес розвантаження контейнерів міг займати близько 10 днів, оскільки всі установи були розкидані. Відтепер процес організують так, що після прибуття контейнери доставлятимуть безпосередньо в «АвтоХАБ», де автомобілі вивантажуватимуть на спеціальний майданчик, оглядатимуть та фотографуватимуть у присутності митників, прикордонників та експертів. Подальше оформлення проходитиме у так званому «єдиному вікні» «АвтоХАБу».

Наразі поблизу майданчика компанії «Євротермінал, яка уже об’єднує послуги митників, прикордонників та спеціалістів відділу по боротьбі з контрабандою, закінчується будівництво станції технічного обслуговування. У разі необхідності на станції можна буде переобладнати авто відповідно до національних технічних стандартів. Після цього власник авто може завершити реєстрацію та виїхати з порту вже з українськими номерами.

Очікується, що такі заходи збільшать кількість поставок, відповідно збільшивши надходження у бюджет.

Оформлювати авто можна буде щодня з 9:00 до 21:00. За день планують обслуговувати від 50 до 100 осіб.