Рада хоче створити Нацагентство для управління держбанками

Фінансовий комітет українського парламенту пропонує створити спеціалізоване Національне агентство для управління державними банками. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради.

Автори документу запропонували ряд функції, які виконуватиме новий орган. На агентство хочуть покласти відповідальність за розробку стратегій управління держбанками, управління їх активами та пасивами, а також за кредитування інфраструктурних проектів за участю держави.

Нацагентство має також відповідати за ризик-менеджмент та кадрову політику щодо топ-менеджменту держбанків.

У законопроекті представлена процедура формування органів управління держбанків, визначено їх повноваження, кваліфікаційні вимоги до членів спостережних рад, умови оплати їх праці.

Крім того, документ визначає особливості приватизації держбанків. Так, торги можна проводити виключно у вигляді аукціонів в електронній формі. Для залучення стратегічного інвестора 25% пакету акцій пропонують виносити на перші етапи.

У частині передприватизаційної підготовки Нацагентство повинно розробляти план приватизації, підшукувати потенційних покупці та супроводжувати проведені ними процедури due diligence (due diligence — процедура детальної незалежної перевірки об’єкту інвестування).