Рада ухвалила законопроекти, що зупинять афери з новими квартирами
Michal Shanny / Flickr

Рада ухвалила законопроекти, що зупинять афери з новими квартирами

Депутати комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалили проекти законів, спрямовані на захист прав інвесторів на об’єкти незавершеного будівництва, повідомляє Дело.ua

Члени комітету схвалили і рекомендували до прийняття в першому читанні минулого тижня законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості».

Дані законопроекти розроблив Офіс ефективного регулювання BRDO за сприяння експертів, Мінрегіонбуда та Мін’юста.

Як зазначив голова BRDO Олексій Гончарук, даний законопроект має вирішити питання з виникненням та захистом прав на нерухомість, що будується. Також це дозволить банкам дешевше кредитувати будівництво нерухомості. У наслідок чого нерухомість має стати дешевше, а інвестування — безпечніше.

Голова BRDO зазначив, що в Україні понад 200 тисяч ошуканих родин, які вклали гроші, але так і не отримали житло. Кожна 5 угода в Україні містять ознаки порушення та фіктивності: багаторазовий перепродаж однієї квартири, недотримання проектної документації забудовником, відсутність права власності на майбутню квартиру.