Рівень тіньової економіки в Україні знизився до 33% ВВП
chronicle.co.zw

Рівень тіньової економіки в Україні знизився до 33% ВВП

У порівнянні з 2016-м роком, рівень тіньової економіки в Україні скоротився на 3%. Про це свідчать матеріали на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

«Всі методи, із використанням яких здійснюється оцінка рівня тіньової економіки, показали зменшення рівня тіньової економіки порівняно з аналогічним періодом 2016-го року», — зазначено у звіті на сайті міністерства.

УНН зазначає, що детінізація економіки у 2017-му році відбулася через продовження процесів посткризової стабілізації економіки, покращення очікувань бізнесу та населення, послаблення інвестиційних ризиків на тлі відносної макрофінансової стабілізації та продовження процесів реформування економіки.

«Детінізація економіки відбувалася на тлі помірного зростання виробництва, збереження курсової стабільності і помірних темпів інфляції. Скоротити рівень тіньової економіки вдалося завдяки поліпшенню очікувань бізнесу і населення, ослабленню інвестиційних ризиків», — зазначає МЕРТ.

Нагадаємо, що незалежне дослідження Леонардо Медіни та Фрідріха Шнейдера показало, що рівень тіньової економіки в Україні сягає 45%.