Російський «Газпром» повністю пориває з Україною
telegraf.com.ua

Російський «Газпром» повністю пориває з Україною

Після рішення Стокгольмського арбітражу російський «Газпром» розриває всі чинні контракти на транзит та купівлю газу з українським «Нафтогазом». Відповідне повідомлення з’явилося на сторінці російського газового монополіста у Facebook.

У повідомленні наводяться слова Олексія Міллера, голови «Газпрому»:

«Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, прийняв асиметричне рішення за контрактами на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України». Таким чином, рішення арбітражу суттєво порушило баланс інтересів сторін за даними контрактами».

За словами Міллера,«у такій ситуації продовження дії контрактів для «Газпрому» є економічно недоцільним і невигідним». У зв’язку з цим «Газпром» негайно починає процедуру розірвання контрактів.

Нагадаємо, 28 лютого за остаточним рішенням Стокгольмського арбітражу щодо позову українського «Нафтогазу» до російського монополіста «Газпром» арбітраж зобов’язав «Газпром» виплатити українській компанії 4,63 млрд дол.

Вже вранці 1 березня «Газпром» відмовився поставляти газ в Україну. Наразі Кабінет Міністрів ввів національний план дій для недопущення кризової ситуації в енергетиці через дії російської компанії. Згідно з цим, генеруючі компанії пореводять з газу на мазут, а навчальні заклади отримали доручення припинити роботу до 6 березня включно.