Шість українських компаній отримають від ЄБРР 160 тисяч євро на покращення клімату
facebook.com/greencubator

Шість українських компаній отримають від ЄБРР 160 тисяч євро на покращення клімату

Європейський банк реконструкції та розвитку виділить шести українським компаніям 160 тисяч євро у вигляді кліматичних інноваційних ваучерів. Про це повідомила прес-служба ЄБРР.

Кліматичні ваучери — це новий механізм, спрямований на ширше впровадження та розвиток технологій зменшення викидів парникових газів і поліпшення ситуації з енергоспоживанням, зазначається в повідомленні.

Шість компаній з Києва, Дніпра та Львова отримають ваучери на загальну суму 160 тисяч євро для впровадження інновацій широкого спектру — від використання нових будівельних матеріалів до застосування сучасних білінгових систем. В ЄБРР зазначають, що ваучери є формою грантового фінансування для дослідників та підприємств, які пропонують енергоефективні технології для зменшення викидів парникових газів.

Першими шістьма компаніями, які отримають кліматичні інноваційні ваучери, стали київські Ecoisme, Електрокарс, Укрцентр-Груп, Інститут екології та енергозбереження, львівське підприємство «Інженерні інновації» та ВТС Комплект з Дніпра.

У повідомленні також ідеться про те, що програма кліматичних ваучерів має бюджет 1 млн євро і розрахована на надання підтримки загалом близько 50 інноваційним проектам в Україні. В майбутньому пройде ще три етапи конкурсного відбору, на яких визначать додаткових одержувачів фінансування. Розмір ваучерів на кожен окремий проект може складати від 20 до 50 тисяч євро, в залежності від інноваційності, складності і потенційних переваг.

Проект кліматичних інноваційних ваучерів реалізується українською неурядовою огранізацією “Грінкубатор”. Україна змогла скористатися цим інструментом першою серед країн, де провадить свою діяльність ЄБРР.

Також у повідомленні йдеться про те, що ЄБРР – найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. З початку роботи тут в 1993 році банк інвестував загалом 11,6 млрд євро у 383 проектів.