Скільки Україні коштуватиме запуск «Північного Потоку-2»

Реалізації проекту з будівництва трубопроводу «Північний потік-2» в обхід України може призвести до втрати 2,5-3% ВВП країни.

Про це повідомляється в інформації про фіскальні ризики та їх потенційний вплив на державний бюджет в 2019 році, який опублікований на сайті Міністерства фінансів.

«Реалізація проекту «Північний потік-2″ призведе до втрат близько 2,5-3% від ВВП (лише прямі втрати) за рахунок зменшення експорту послуг», – йдеться в документі.

Також перелічені інші основні ризики для фінансової стабільності країни, серед яких — проведення податкової реформи в США, яка може призвести до відтоку фінансових ресурсів з ринків, що розвиваються через необхідність покриття дефіциту бюджету США, враховуючи збільшення ставки ФРС як реакції на активні фіскальні стимули.

Мінфін вказує на загрозу активізації військового конфлікту на сході країни, що матиме непередбачувані наслідки для економіки. До числа ризиків також включено посилення курсових та цінових коливань в Україні, збільшення імпортної експансії європейських товарів споживчого спрямування на внутрішньому ринку і введення податку на виведений капітал, яка може призвести до втрат державного бюджету в 2019 році.