Суд дозволив стягнути 171 млрд гривень штрафу з усього майна «Газпрому», - Петренко
facebook.com/PavloPetrenko

Суд дозволив стягнути 171 млрд гривень штрафу з усього майна «Газпрому», — Петренко

У Господарському суді столиці постановили, що штраф з російського «Газпрому» у сумі 171 млрд гривень буде стягнено з усього майна компанії-боржника. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на своїй Facebook-сторінці.

До цього заборговані кошти дозволялося вилучати лише з банківських рахунків «Газпрому». Суд переглянув своє рішення, розширивши спосіб стягнення штрафних зобов’язань.

«Господарський суд міста Києва задовольнив клопотання Антимонопольного комітету України та виконавчої служби Мін’юсту і змінив спосіб виконання рішення щодо стягнення з «Газпрому» штрафу в 171 млрд грн. Простіше кажучи, якщо досі можна було стягнути тільки кошти «Газпрому», розміщені в банках, то тепер стягнення поширюється на все майно боржника», — написав Петренко.

За словами міністра, через декілька днів суд повинен оприлюднити дане рішення.

У січні минулого року АМКУ оштрафував ПАТ «Газпром» на 85 млрд гривень через зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Українські суди декілька разів підтверджували це рішення. Київський апеляційний господарський суд 22 лютого вкотре визнав чинним рішення суду нижчої інстанції, підтвердивши стягнення з «Газпрому» штрафу, який за рахунок пені зріс до 6,4 млрд доларів.