Телефони та планшети замість касових апаратів: Кабмін ініціює пілотний проект

Телефони та планшети замість касових апаратів: Кабмін ініціює пілотний проект

Кабінет міністрів спростив обслуговування і ремонт реєстраторів розрахункових операцій та почав експеримент з використання різних пристроїв в якості касових апаратів.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 13 червня.

Згідно з прийнятими документами, система передбачає онлайн-реєстрацію будь-яких пристроїв — персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів — без подачі в контролюючі органи документів в паперовому вигляді та безкоштовне їх використання замість касових апаратів.

«Три мети ми досягаємо прийняттям нової схеми. Перше — спрощення ведення бізнесу, і це найголовніше. Друге — поліпшення обміну в самій фіскальній службі між територіальними відділеннями. Третє — це зменшення тіньового сектора», — зазначила виконувач обов’язків міністра фінансів Оксана Маркарова.

Як зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, нова система дає можливість повністю відмовлятися від касових апаратів і щомісячнічніх внесків на їх обслуговування.

Бізнес заощадить близько двох мільярдів гривень на додаткових оплатах.

«Це не бізнес — продавати касові апарати, це була монополія, щоб усіх «посадити на голку…» Можна сказати що цей проект — це звільнення від касовоапаратівского рабства», — зазначив Гройсман.

По завершенню пілотного Проекту буде прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальше застосування підприємцями поруч з традиційними моделями РРО. Тому для реєстрації розрахунків можна буде використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації замість традиційних касових апаратів.

У Кабінеті міністрів вважають, що ініціатива у випадку її впровадження дозволить скоротити обсяг тіньового обігу товарів, спростити використання касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій), заощаджувати час та кошти для підприємців на використання РРО та демонополізувати ринок таких апаратів.

«В Україні 107,6 тис. підприємців використовують касові апарати при здійсненні розрахункових операцій. Рішення Уряду зменшить витрати бізнесу на 30%. Сьогодні вже існують розробки, де фіскальна пам’ять розміщена на флешці і приєднана через USB кабель до мобільного телефону», — повідомляє у Facebook «Офіс ефективного регулювання».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Рада відправила у відставку міністра фінансів Данилюка.