ТЕС на біопаливі побудують на Рівненщині
psnh / Flickr

ТЕС на біопаливі побудують на Рівненщині

У місті Дубно Рівненської обласні планують побудувати теплоелектростанцію, яка працюватиме на деревній щепі (біомасі). Про це йшлося 22 вересня на зустрічі місцевої влади із представниками ТОВ “Пауер Дубно”  та ТОВ “ЕСКО ЮА”. Повідомляє прес-центр Дубенської міської ради.

Очікується, що потужність біотеплоелектростанції, яка вироблятиме теплову та електричну енергію, становитиме 4 МВт.

Вартість теплової енергії буде орієнтовно на 35 % дешевшою. Нею планують забезпечити теплопостачання 10-ти шкіл і садочків міста та підприємств.

Початок монтажно-будівельних робіт запланований орієнтовно на березень 2018 року. Доти проведуть аудит усіх інженерно-технічних мереж для будівництва об’єкту.

За попередніми підрахунками, проект планують реалізувати за 1 — 1,5 роки.

Передбачається, що спорудження та запуск ТЕС дозволить місту підвищити власну енергонезалежність, здійснити енергомодернізацію соціальнозначимих об’єктів інфраструктури міста, скоротити споживання газу і отримати значну економію на оплаті енергопослуг.

інвестори мають намір модернізувати систему енергозбереження та замінити насоси в КП «Дубноводоканал». Це призведе до істотної економії завдяки зменшенню використання електроенергії.

У разі укладення відповідного договору оренди земельної ділянки, інвестори щорічно сплачуватимуть до міського бюджету понад 300 тис.грн.

Також інвестори повідомили, що планують будівництво поблизу ТЕС заводу з виробництва бутильованої води.