«Турбоатом» витратить 110 млн доларів на технічне переоснащення

Харківський завод «Турбоатом», який спеціалізується на виготовленні та реконструкції потужних гідротурбін та парових труб, витратить 110 млн доларів на технічне переозброєння до 2025 року. Це передбачено у «Програмі технічного переозброєння «Турбоатом». За останні десять років освоєно близько 70 млн доларів. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EnergyLand.info.

«Завдяки проведеній роботі з технічного переозброєння металургійного, заготівельно-зварювального, механоскладального виробництв з 2008 по 2017 роки ми виграли серйозні контракти, що фінансуються ЄБРР, з жорсткими термінами і високими вимогами щодо якості. Серед них – Дністровська ГАЕС, Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Дніпро ГЕС-2, СЕРЕДНЬОДНІПРОВСЬКЕ ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Каховська ГЕС. За 4 роки ми повинні виготовити 24 робочих колеса, 169 лопатей і 588 лопаток», – повідомив головний інженер ПАТ “Турбоатом” Григорій Іщенко.

З 2008 по 2016 роки на технічне переозброєння механоскладального виробництва «Турбоатом» витратив близько 45 млн доларів. Упродовж цього періоду проведено модернізацію та ремонт близько 110 одиниць обладнання і впроваджено близько 60 одиниць нового.

На базі нового і модернізованого обладнання впроваджено сучасну високоефективну технологію кругової обробки і контролю лопаток парових турбін. Це суттєво скоротило виробничі цикли і матеріальні витрати.

Завдяки проведенню капітальних ремонтів та модернізації устаткування підприємство підвищило точність та якість обробки деталей, знизила трудомісткість виробництва.

Упродовж 2008-2016 років на технічне переозброєння заготівельно-зварювального виробництва, де виконано ремонт і модернізацію 20 одиниць обладнання, витратили близько 7,0 млн доларів.

Металургійне виробництво модернізували на 90%, витративши на це близько 10,0 млн доларів. На виробництві модернізували і відремонтували 20 одиниць обладнання, придбали ще 20 одиниць нового сучасного обладнання.