Туреччина знизила мито на українську агропродукцію

Завдяки окремим рішенням уряду Туреччини щодо збільшення квот і зменшення ввізного мита українські виробники отримали можливість постачати на турецький ринок більші обсяги аграрної продукції. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Йдеться, зокрема, про рішення щодо імпорту в рамках тарифної квоти продукції тваринництва. В обсягах, передбачених квотами, імпорт такої продукції в Туреччину буде відбуватися з застосовуванням нульових ставок. Інше рішення уряду Турецької Республіки передбачає застосування знижених митних ставок на імпорт окремих товарів тваринницького та агропромислового комплексу.

Загалом, Туреччина зменшила мито на ввіз худоби до 26%, на імпорт туш великої рогатої худоби — до 40%. Крім того, затверджено зниження митних ставок для імпорту пшениці та ячменю з країн ЄС та інших країн до 35-45%. Мито на імпорт кукурудзи зменшилося зі 130% до 25%.

Зацікавлені українські установи та компанії в разі необхідності можуть звертатись до Посольства України в Туреччині, йдеться у повідомленні. Посольство обіцяє надати підтримку, допомогти встановити контакти й налагодити взаємодію з місцевими профільними установами.