У Берліні представили досягнення України у сфері енергоефективності
kmu.gov.ua

У Берліні представили досягнення України у сфері енергоефективності

Під час робочої поїздки до Берліну голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у конференції в рамках Тижня відновлюваної енергетики та енергоефективності, організованого Німецьким товариством міжнародної співпраці. Голова окреслив інвестиційну привабливість «зелених» проектів в Україні. Про це повідомляє Урядовий портал.

Савчук презентував міжнародним експертам успішні реформи законодавства, які активізували інвестування у відновлювану енергетику України.

«Більше 700 млн євро інвестицій, залучених за останні 3 роки у генерацію «чистої» енергії – свідчення сприятливого регуляторного поля та привабливого ринку з величезним ресурсним потенціалом», — зазначив він.

За словами голови Держенергоефективності, серед основних досягнень – впровадження стимулюючого тарифу на тепло «не з газу», прив’язка «зеленого» тарифу до євро та можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу енергії за «зеленим» тарифом.

«Усі проекти з «чистої» енергетики вкрай необхідні Україні, адже вирішують не лише енергетичні, а й екологічні та економічні проблеми громад. Це зменшення шкідливих викидів вуглецю, активізація роботи місцевого бізнесу, підвищення зайнятості населення, пожвавлення економіки. Особливо актуальним для українських міст є виробництво енергії з відходів», — заявив Савчук.

Він зауважив, що за рік в Україні вивозять 10 млн тонн побутових відходів. З них можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт*год електроенергії. Це заміщувало б 700 млн м3 газу щорічно. Для освоєння такого потенціалу Агентство вже розробило економічну модель встановлення заводу з виробництва енергії з відходів.

Також Держенергоефективності розробляє механізм стимулювання підприємств до енергоефективності. Наразі опрацьовується питання створення якісної проектної документації для залучення інвестицій.

«В Україні ми дали поштовх розвитку багатьох сфер: генерації «чистої» електроенергії та тепла, стимулювання переходу населення на сонячні панелі, утеплення житлового фонду, впровадження ЕКО-проектів та енергоменеджменту у бюджетній сфері. Нам є що запропонувати іноземним інвесторам, і водночас ми готові продовжувати залучати досвід та технології провідних країн світу, зокрема Німеччини», — підсумував Сергій Савчук, закликаючи учасників заходу до співпраці.