У Харкові розпочався міжнародний економічний форум
led.org.ua

У Харкові розпочався міжнародний економічний форум

Сьогодні, 22 вересня, в Харкові розпочав роботу IX Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи». Головними темами обговорення стануть модернізаційні пріоритети України, розвиток машинобудування та експорту. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Уже традиційний щорічний форум є найвагомішим економічним заходом на Сході України, який збирає велику кількість керівників органів влади, експертів, дипломатів, представників міжнародних організацій та фондів. Щороку він відкриває перед бізнесом можливості для пошуку нових інвестиційних і торговельних партнерів. Харківський форум є платформою для відкритого діалогу між владою і бізнесом, для встановлення контактів між інвесторами та підприємствами, що шукають фонди для впровадження інноваційних ідей і розширення виробництва», — привітав учасників, гостей та організаторів форум Порошенко.

Глава держави зазначив, що у посланні до Верховної Ради він говорив про шляхи розвитку країни в контексті «Успішна європейська Україна успішних українців».

«Я впевнений, що форум є одним із драйверів упровадження цього сценарію в життя», — додав Президент.

Порошенко побажав учасникам, гостям та організаторам форуму ефективної роботи, активного обміну думками та досвідом.

Як заявила голова ХОДА Юлія Світлична, до найбільшої економічної події на східній Україні готувалися рік.

«На форумі зібралося 30 міжнародних делегацій, 15 послів, тут представники трьох потужних економік світу: Китаю, США, Японії. Також, форум об`єднав представників уряду, бізнесу, фахового середовища. Загалом 500 учасників, які зібралися на серйозну розмову про перспективи та міжнародну співпрацю. Дискусія очікується практична —  плануємо підписати контракти на суму приблизно 75 млн доларів США і сім меморандумів, зокрема у сфері енергоефективності», — зазначила Юлія Світлична на прес-брифінгу перед початком форуму.

Захід спрямований на розвиток міжнародної економічної інтеграції, презентацію існуючих можливостей і перспектив розвитку провідних галузей економіки, розбудову дієвої системи державно-приватного партнерства. У фокусі зацікавлень також підвищення конкурентоспроможності регіонів, розгляд практичних дій з реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні.

Щорічний економічний форум проводять з метою налагодження співробітництва між міжнародними організаціями, органами публічної влади, громадськими об’єднаннями та бізнесом.