У Києві очікують на візит місії МВФ

Прибуття місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Київ очікують 19 вересня. Візит відбудеться в рамках перегляду програми EFF. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на попередній проспект емісії єврооблігацій України.

У документі йдеться про важливість подальшої співпраці з Фондом та виконання визначених програмою EFF вимог. За даними Фонду, ключовими вимогами завершення четвертого перегляду програми є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією.

«Якщо Україна не зможе залучити фінансування з зовнішніх джерел через невиконання необхідних структурних реформ, здатність уряду досягти закладені в держбюджеті фінансові цілі буде підірвана», — зазначено в проспекті.

Вчора, 12 вересня, увечері у Київ прибув перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон. Він перебуватиме в Україні з офіційним візитом до 14 вересня. Сьогодні, 13 вересня, запланована зустріч Девіда Ліптона з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Участь у цій зустрічі візьме також заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

В рамках візиту Девід Ліптон зустрінеться із Президентом України Петром Порошенком і правлінням Національного банку України (НБУ).

Чотирирічна програма EFF була відкрита у березні 2015 року. Загальний обсяг SDR становив близько 16,75 млрд доларів за поточним курсом з першим траншем у 5 млрд доларів. Спершу планували щоквартальний перегляд програми, виділення у 2015 році ще трьох траншів орієнтовно по 1,6 млрд доларів і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до 0,6 млрд доларів.

З невеликою затримкою другий транш у розмірі 1,7 млрд доларів Україна отримала на початку серпня 2015 року. Після цього виникла тривала пауза пов’язана із невиконанням низки умов, політичною кризою та переобранням влади.

З приходом нового уряду на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року було відновлено переговори про продовження фінансування. Однак МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі 1 млрд доларів лише у середині вересня 2017 року. Четвертий очікують 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, до кінця 2017 були заплановані три перегляди: четвертий — в середині травня, п’ятий — в середині серпня, шостий — в середині листопада. За умови успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна може залучити 1,907 млрд доларів за підсумками четвертого перегляду, по 1,28 млрд доларів – за підсумками п’ятого та шостого. Загалом – близько 4,46 млрд доларів.

У 2018 році заплановані чотири інші перегляди, за підсумками кожного з яких Україна зможе залучити орієнтовно по 955 млн доларів. Загалом – близько 3,82 млрд доларів.

За заявою НБУ, зробленою 6 липня за підсумками засідання монетарного комітету, в поточному році за програмою EFF очікується отримання двох траншів від МВФ замість раніше запланованих трьох. Відповідно, банк знизив прогноз надходжень в 2017 році до 3 млрд доларів. Водночас, як зазначають в інфляційному звіті за липень, НБУ підвищив суму очікуваних надходжень від МВФ у 2018 році до 4,5 млрд доларів.

5 липня Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що очікує восени рішення МВФ щодо надання країні чергового кредитного траншу в рамках програми EFF.