У наступному році лікарі зможуть реєструвати ФОП і вести приватну практику
flickr.com/funky64

У наступному році лікарі зможуть реєструвати ФОП і вести приватну практику

Лікарі первинної ланки, які хочуть вести приватну практику, в наступному році зможуть реєструвати ФОП і працювати, сплачуючи єдиний податок. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ. 

Про особливості роботи системи медичного обслуговування у наступному році розповів сьогодні під час брифінгу для журналістів нардеп, член Комітету ВР з охорони здоров’я Сергій Березенко. Він зазначив, зокрема, що податок для лікарів приватної практикі залежатиме від коштів, виділених із бюджету для оплати роботи з лікування однієї людини протягом року.

«Якщо сімейний лікар буде оформлений як фізична особа-підприємець, він потраплятиме під єдиний податок, спрощене оподаткування. … На сьогодні на 2018 рік закладено 370 гривень, максимум 2000 пацієнтів на лікаря. Це 740 тисяч гривень на рік. Відповідно зі збільшенням цієї суми вони вийдуть на максимально можливе сьогодні оподаткування — це 5% від усього обороту», — заявив Березенко.

Він також додав, що до вартості медичних послуг буде включено розраховану заробітну плату та вартість ліків згідно з клінічними протоколами.

«Фактично законом ми зобов’язуємо Кабінет міністрів закладати велику заробітну плату у вартість тарифу. Але там діятиме загальна система оподаткування. Якщо лікар отримує офіційну заробітну плату, він повинен сплатити єдиний соціальний внесок для наповнення пенсійного фонду, і податок для фізичних осіб, який на той момент буде», — розповів нардеп.

Крім того, повідомляється, що Кабмін має намір кожного року збільшувати тариф на надання меличних послуг у первинній ланці. В наступному році тариф на одну людину становитиме 370 гривень, а на дітей та людей похилого віку — 450 гривень.

Нагадаємо, нещодавно в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун анонсувала початок роботи системи медичного страхування у 2018 році.