У серпні гривня знецінилася до долара на 5,7%

У серпні гривня знецінилася до долара на 5,7%

Національна валюта України за серпень девальвувала до долара США на 5,7% за офіційним обмінним курсом, до євро — на 5,8%. Про це йдеться в макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку України за серпень.

Нацбанк пояснює, що в серпні на валютному ринку посилилася турбулентність, оскільки традиційно напередодні осені зріс попит з боку імпортерів енергоресурсів і товарів споживчого спрямування. Додатковим психологічним фактором стала фінансова нестабільність в Туреччині і побоювання щодо її розповсюдження на інші ринки.

В НБУ зазначають, що під впливом негативних очікувань, які в тому числі сезонно погіршуються напередодні осені, знизилася пропозиція валюти і зріс попит на неї з боку населення.

Також повідомляється, що для зниження інтенсивності коливань курсу Нацбанк збільшив присутність на валютному ринку, зокрема, продав у серпні на 651 мільйон доларів більше валюти, ніж купив.

Станом на 3 вересня НБУ встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 28,24 гривні. Офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 32,90 гривні.