У великих українських містах створять транспортно-пересадочні вузли
facebook.com/lev.partskhaladz

У великих українських містах створять транспортно-пересадочні вузли

У великих містах створять транспортно-пересадочні вузли з метою формування якісного сполучення між маршрутними мережами пасажирського транспорту, кращого регулювання пасажиропотоків і підвищення зручності пересадок пасажирів між різними видами транспорту. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає прес-служба Кабміну.

Згідно з оновленими державними будівельними нормами, у великих українських містах створюватимуть транспортно-пересадочні вузли для зручнішого переходу пасажирів з одного виду транспорту на інший під час мандрівок.

За планом, пересадка з одного виду транспорту на інший не повинна займати більше 10 хвилин, а відстань між зупинок різних видів транспорту не повинна перевищувати 200 метрів.

«У більшості країн Європи і світу пересадка з одного виду транспорту на інший займає мінімум часу і не завдає людям зайвих незручностей. Ми хочемо, щоб в українських великих містах всі маршрутні мережі також були якісно з’єднані між собою транспортно-пересадковими вузлами», — заявив Парцхаладзе.

За словами урядовця, такі транспортно-пересадочні вузли слід розміщувати переважно в периферійній зоні міст, або на підходах до центру міста для обмеження в’їзду в центральну зону індивідуального транспорту.

Пропонується створювати 3 типи пересадочних вузлів: міжнародні — біля аеропортів, портів та вокзалів; регіональні — біля автостанцій та вокзалів; а також міські — на перетині ліній декількох видів громадського транспорту.

Оновлені ДБН офіційно вступають в дію з 1 вересня 2018 року.