У вересні Україна може випустити єврооблігації
facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Засідання Верховної Ради України.

У вересні Україна може випустити єврооблігації

Верховна Рада сьогодні прийняла за основу і в цілому законопроект №7052 про оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери, який дозволить Україні вийти на зовнішній борговий ринок. «За» проголосували 236 парламентарів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Виступаючи сьогодні у Верховній Раді, прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до депутатів з проханням підтримати цей законопроект. «Я дуже прошу народних депутатів і вас, шанований голово парламенту, проголосувати за основу і в цілому для того, щоб уже у вересні ми змогли провести перепозичання і, головне, щоб ми могли заощадити кошти держбюджету на обслуговуванні держборгу», — закликав він.

Нагадаємо, раніше очільник Міністерства фінансів Олександр Данилюк заявляв, що Україна планує вийти на зовнішній борговий ринок після отримання чергового кредитного транша Міжнародного валютного фонду. Рішення МВФ з приводу цього траншу очікується восени.

Востаннє Україна розміщувала єврооблігації на ринкових умовах у 2013 році: було продано 10-річні доларові єврооблігації на 1,25 млрд доларів із дохідністю 7,5% річних. У 2015 р. було здійснено реструктуризацію кількох випусків євробондів на загальну суму 14,36 млрд доларів та 0,6 млрд євро, втрати інвесторів під час обміну сягнули близько 20%. Ставка купона всіх реструктуризованих випусків була встановлена на рівні 7,75% річних.

Київ продавав у 2014-2016 роках щороку також п’ятирічні єврооблігації під гарантії США обсягом по 1 млрд доларів. Нацбанк України раніше повідомляв, що очікує розміщення урядом у 2018 році єврооблігацій на загальну суму $2 млрд.