У Вінниці запровадили європейські стандарти залучення інвестицій
Вінницька міська рада

У Вінниці запровадили європейські стандарти залучення інвестицій

Вінниця стала першим з українських міст, де на офіційному рівні було запроваджено європейські стандарти залучення та супроводу інвесторів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ. 

Зазначається, що про нововведення розповів засіданні виконкому Вінницької міськради повідомив директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян.

«Виконком міської ради у четвер затвердив Програму сприяння залученню інвестицій у місто Вінницю на 2018 — 2020 роки. Стандартизація процесів із залучення інвестицій та супроводу інвесторів стала однією з шести пріоритетних цілей Програми. Серед них також – усунення адміністративних бар’єрів та створення сприятливих умов для інвестування; забезпечення умов для високотехнологічного виробництва; розроблення проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста», — заявив він.

Він також додав, що в якості стратегічних завдань міська влада розглядає, зокрема, впровадження інструментів державно-приватного партнерства та розвиток співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та донорами.

Погосян заявив, що Вінниця є першим українським містом, де у тексті Програми сприяння залученню інвестицій визначено методології та стандарти залучення та супроводу інвесторів. За його словами у наш час це звичним явищем для європейських країн.

Методології залучення інвестицій включають у себе систему «єдиного вікна», використання інформаційного додатку «Гід для інвестора», чіткий алгоритм внутрішньої взаємодії виконавчих органів міськради при розгляді та обробці інвестиційних пропозицій.

Як зазначається в повідомленні, очікуєтсья, що єдині стандарти роботи з інвесторами зроблять прозорішими та більш зрозумілими відносини бізнесу і міської влади, а це посприяє втіленню планів подальшого економічного розвитку міста. Йдеться, зокрема, про розвиток індустріального парку, кластеру холодильного машинобудування та інноваційно-технологічного парку. Крім того, в міськраді планують почати роботи зі створення в місті логістичного парку та реконструкції аеропорту.