Україна експортуватиме продукти у Китай
flickr.com/vorn

Україна експортуватиме продукти у Китай

Сьогодні, 15 вересня, Міністерство аграрної політики та продовольства і Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китаю (AQSIQ) підписали протоколи санітарних та фітосанітарних вимог щодо експорту соняшникового шроту та бурякового жому з України до КНР. Про це повідомляє урядовий портал.

Української сторону на зустрічі представляла заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, а китайську – Віце-міністр AQSIQ Чень Ґан.

«Сьогодні Китай є стратегічним партнером України у галузі сільського господарства та протягом останніх років стабільно входить до основних торговельних партнерів України. Ми дуже вдячні представникам AQSIQ за активну співпрацю з нами у питаннях розширення товарної номенклатури експорту української агропродукції на ринок Китаю. Підписання цих протоколів, робота над якими тривала декілька років, є новим імпульсом для поглиблення нашої співпраці в галузі», – заявила Ольга Трофімцева.

За словами заступник Міністра, цьогоріч українські виробники отримали право експорту замороженої яловичини на китайський ринок. Найближчим часом очікують фінальне затвердження ветеринарного сертифікату здоров’я. Дев’ять українських підприємств-виробників молочної продукції отримали дозволи на експорт своїх товарів на ринок КНР у поточному році. Загалом свої товари на китайський ринок наразі постачає 27 українських виробників молочної продукції.

У рамках зустрічі обговорили питання відновлення експорту української продукції птахівництва на ринок Китаю та прискорення процесу для відкриття експорту української черешні, лохини, яблук та соєвого шроту.