Україна готується до випуску єврооблігацій
facebook.com/o.danyliuk

Україна готується до випуску єврооблігацій

Українська делегація проведе зустрічі з інвесторами для підготовки випуску облігацій зовнішньої державної позики в доларах США. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на міністра фінансів Олександра Данилюка.

«Вирушаю в roadshow для зустрічей з інвесторами. Зі мною сильна професійна команда», — заявив міністр на своїй сторінці в Фейсбуку. Повідомляється, що, крім Данилюка, до складу делегації входять його заступник Юрій Буца, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Нагадаємо, 7 вересня Міністерство фінансів повідомило про наступні зустрічі з інвесторами: 11-12 вересня в Лондоні, 13 вересня в Нью-Йорку і 14 вересня в Бостоні. Після цього Україна з урахуванням ринкових умов випустить облігації зовнішньої державної позики в доларах США.

Одночасно з оголошенням випуску єврооблігацій Мінфін заявив про викуп існуючих облігацій зовнішньої позики з погашенням в 2019 і 2020 роках. Згідно з програмою співпраці з МВФ, Україна в кінці 2017 року має повернутися на ринок зовнішніх комерційних позик, випустивши єврооблігацій на загальну суму 1 млрд доларів.

За інформацією УНІАН, Міністерство фінансів випустить нові єврооблігації з термінами погашення від 10 до 15 років загальним обсягом до 2,5 млрд доларів, при цьому чистий обсяг після вирахування витрат на викуп колишніх облігацій буде становити близько 1 млрд доларів.

Нагадаємо, днями Верховна Рада прийняла закон, який дозволяє Україні вийти на зовнішній борговий ринок.