Україна і Туреччина поглиблять економічну співпрацю та спільний захист інвестицій

Сьогодні, 27 вересня, Уряд схвалив проект Угоди між Україною і Туреччиною про взаємне сприяння та захист інвестицій та уповноважив Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва її підписати. Про це повідомляє Урядовий портал.

В Уряді очікують, що Угода сприятиме поглибленню економічного співробітництва між двома країнами і стимулюватиме виведення взаємної інвестиційної активності їх резидентів на якісно новий рівень.

Сфера практичного застосування Угоди, шляхи сприяння інвестиціям та способи їх захисту на території обох країн передбачено положеннями Угоди. Вони ж визначають шляхи формування максимально сприятливого для двох країн режиму інвестування та питання організації документообігу.

«Проект Угоди передбачає надання інвесторам гарантій щодо захисту від незаконної конфіскації або націоналізації активів, права вільного переказу платежів закордон, суброгації  (переходу до страхової компанії на підставі відповідного акту права вимоги, яке страхувальник має щодо винної у збитках особи – ред.), а також визначення порядку вирішення судових суперечок між інвесторами та Урядами обох країн» — йдеться у повідомленні.

Угода набуде чинності, коли уряди обох країн підтвердять виконання усіх необхідних для її запуску внутрішніх процедур. Документ замінить чинну Угоду про сприяння та захист інвестицій від 27 листопада 1996 року.