Україна може приєднатися до конвенції Пан-Євро-Мед

Сьогодні, 20 вересня, Кабінет Міністрів України під час засідання підтримав законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед). Про це повідомляє Урядовий портал.

Тепер за проект закону має проголосувати парламент.

“В липні цього року Європейський союз офіційно запросив Україну приєднатися до конвенції Пан-Євро-Мед. За цим рішенням стоїть наполеглива  робота українського Уряду”, — зазначив Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів. Він підкреслив, що приєднання до конвенції Пан-Євро-Мед відкриває додаткові можливості торгівлі для українських експортерів. В уряді очікують збільшення можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів на перспективні ринки, а також приріст обсягів прямих іноземних інвестицій та можливості відкриття нових виробничих потужностей.

«Країни-учасниці Конвенції в рамках взаємних угод про вільну торгівлю використовують ідентичні преференційні правила походження товарів», — зауважила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська. Вона пояснила, що завдяки цьому товари, які отримали статус походження в одній з країн Конвенції, можна використовувати у виробничих процесах в будь-якій з інших країн, що приєдналися до угоди.

Зазначається, що участь у конвенції Пан-Євро-Мед дозволить українським виробникам закуповувати сировину та комплектуючі в державах ЄАВТ або у країнах Середземномор’я, експортуючи готову продукцію до ЄС за зниженою чи й нульовою ставкою ввізного мита. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.