Україна продала частку в ядерному підприємстві

Фонд державного майна України продав 33,3% акцій ПрАТ Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива (СП УкрТВС), повідомляє Інтерфакс-Україна.  Продаж відбувся на відкритому аукціоні за ціною в 51,9 раза вищою за стартову. 

В аукціоні взяли участь шість претендетів, з них активно включилися в торги двоє. Новим власником пакету акцій стало ТзОВ «Вайс-Трейд» (Київ). Стартова ціна пакета акцій становила 921 тис. грн, в результаті підприємство було продано за 47 млн 799,9 тис. грн.

СП УкрТВС було створено у 2001 році для виробництва ядерного палива. Його акціонерами в рівних частках є Фонд держмайна України, Казатопром і ТВЕЛ Схема роботи передбачала, що казахстанська сторона вироблятиме паливні таблетки, українська — цирконієвий прокат та комплектуючі деталі, російська проводитиме завершальну комплектацію тепловиділяючих елементів і збірок.

У 2016 році СП УкрТВС реалізувало продукцію загальною вартістю 102,687 млн грн і понесло збитки на рівні 0,1 млн грн. Дебіторська заборгованість УкрТВС складає 27,12 млн грн, а кредиторська — 124,64 млн грн.