Україна розширює поставки зерна в Китай
Martin Kornum Olsen / Flickr

Україна розширює поставки зерна в Китай

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) планує розширити експортні поставки зернових. Про це повідомив перший заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Віталій Шулежко. 

«Протягом останніх двох місяців ми провели низку зустрічей з представниками китайської корпорації ССЕС. Зокрема, сьогодні у ході чергових перемовин ми обговорили потенціал розвитку торгівельних відносин між нашими компаніями та принципи «унікальності» нашого партнерства. Так, було досягнуто домовленості щодо поставки на адресу ССЕС до кінця 2017 року декількох партій зернових, кукурудзи та пшениці, загальним обсягом до 300 тис. тонн», — зазначив Шулежко.

Як зазначає Укрінформ, за 8 місяців поточного маркетингового року, ДПЗКУ відвантажила на зовнішні ринки вже майже 1,5 млн тонн. Крім того, за два тижні березня місячний план вже виконаний на 86% — законтрактовано більше 180 тис. тонн.

За повідомленням Економічної правди, ДПЗКУ була створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить мережа філій — лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп’яні заводи. Корпорації належить 10% сертифікованих зернових потужностей України, а можливості її портових терміналів дозволяють забезпечити до 12% середньорічних обсягів експортної перевалки зерна.

Китайська корпорація ССЕС раніше повідомляла, що після зміни керівництва ДПЗКУ у травні 2017 року торговельні операції між компаніями припинилися.

Наразі сторони домовились про подальше дотримання принципів партнерства, за якими ДПЗКУ продаватиме зернові ССЕС або покупцям, призначеним з боку китайської корпорації. ССЕС і ДПЗКУ дійшли домовленості щодо питань ефективного використання кредиту та розвитку інфраструктури і виробничих потужностей ДПЗКУ, що дозволить створити нову модель співпраці між Китаєм та Україною.