Україна та Литва запускають 11 спільних науково-дослідних проектів у 2018-2019 роках
mon.gov.ua

Україна та Литва запускають 11 спільних науково-дослідних проектів у 2018-2019 роках

Україна та Литва проведуть спільні дослідження за 11 науково-дослідними проектами у 2018-2019 роках. Відповідний Протокол було підписано під час Сьомого засідання українсько-литовської комісії зі співробітництва у сфері науки та технологій, що відбулося у м. Вільнюсі. Про це повідомляє Урядовий портал.

Окрім 11 основних проектів також затвердили 2 резервних у разі надходження додаткових коштів або відмови від виконання якогось з основних проектів.

«З обраних проектів 10 належать до сфери природничих і технічних наук, 3 – до сфери гуманітаристики. Ці проекти покривають усе поле сучасних досліджень: від електронного транспорту в органічних напівпровідниках і біологічного контролю хвороб лісу – й до створення навчальної платформи для демобілізованих бійців АТО й вивчення орнаментики етнографічного текстилю України та Литви», – розповів очільник української делегації, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха.

Стріха пояснив, що виконавцями проектів обрано 5 інститутів НАН України та 7 університетів, які розташовані в Києві, Львові, Харкові, Одесі, Сіверськодонецьку.

«Причому Інститут фізики НАН України спільно з Національним центром фізичних наук і технологій Литви виконуватиме 2 проекти, які виявилися безумовними лідерами експертних оцінок обох сторін», – наголосив заступник Міністра.

Повний перелік проектів можна переглянути за посиланням.

У межах засідання Максим Стріха також зустрівся із заступником Міністра освіти і науки Литовської Республіки Гедрюсом Вілюнасом. Вони обговорили перспективи подальшого співробітництва та заходи України й Литви в науково-технічній сфері.