Україна впала на 14 позицій у рейтингу економічної свободи Інституту Фрейзера

У 2017 році Україна втратила 14 позицій у щорічному рейтингу економічної свободи за версією Інституту Фрайзера, зайнявши 149 місце зі 159 можливих. Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

У цьогорічному списку Україна розташувалася між Іраном і Анголою. Економіки пострадянських країн автори рейтингу оцінили по-різному. До десятки світових лідерів за рівнем економічної свободи ввійшли Грузія (на восьмому місці) та Естонія (на десятому). 29 місце у рейтингу зайняла Вірменія, 66 — Казахстан, Росія опинилася на 100 позиції.

Лідирує в індексі традиційно Гонконг. Друге місце займає Сінгапур, а третє — Нова Зеландія. Четверту і п’яту сходинку посіли відповідно Швейцарія та Ірландія. Географічний сусід України Польща розташувалася на 51 позиції загального рейтингу.

Нагадаємо, в минулому році Україна займала в аналогічному рейтингу 135 місце.

Згідно з методологією Інституту Фрайзера, в якості критеріїв для оцінки рівня економічної свободи використовують особистий вибір, добровільний обмін, свободу виходу на ринки та конкуренції, безпеку особистості та захищеність приватної власності.

Загалом для складання рейтингу вимірюють 42 показника в п’яти сферах: рівень податків і державні витрати; правова структура і захист прав власності; доступ до стабільних, забезпечених грошей; свобода міжнародної торгівлі; регулювання кредитування, праці та бізнесу.