Україна вже отримала 1,3 млрд доларів, залучених від випуску євробондів

Частина коштів, залучених від розміщення євробондів України на 3 млрд доларів терміном на 15 років, вже надійшла до України. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Міністерство фінансів.

Зазначається, що 1,318 млрд доларів, отриманих від від випуску облігацій зовнішньої державної позики, вже зайшли в країну. Випуск євробондів на 3 млрд доларів терміном на 15 років під 7,375% річних є безпрецедентною подією в історії України з точки зору терміну запозичення і обсягу залучених коштів.

Також повідомляється, що ця угода стала першим самостійним виходом України на зовнішні ринки капіталу з часів Революції гідності без будь-яких додаткових умов: гарантій США, як було в 2014-2016 роках, чи політичних домовленостей, як у 2013 році при одержанні «кредиту Януковича».

Як ми повідомляли раніше, на початку осені делегація на чолі з Міністром фінансів України провела зустрічі з інвесторами з приводу майбутнього випуску єврооблігацій. 18 вересня Україна вийшла на ринок запозичень, отримавши пропозиції про викуп євробондів. За інформацією Мінфіну, їх було викуплено інвесторами з США, Великої Британії та континентальної Європи.

Як повідомили у Міністерстві фінансів, 1,3 млрд доларів спрямують на фінансування загального фонду державного бюджету. Згідно з попереднім проспектом емісії єврооблігацій, впродовж найближчих п’яти років Україні доведеться виплатити за зовнішніми та внутрішніми боргами 64,196 млрд доларів.