Україна є лідером серед країн-контрабандистів сигарет до Європейського Союзу
ДПСУ

Україна є лідером серед країн-контрабандистів сигарет до Європейського Союзу

Україна уже другий рік поспіль продовжує займати першу позицію у рейтингу країн-джерел ввозу до ЄС контрабандних сигарет. Про це йдеться у звіті про ринок нелегальної торгівлі сигаретами в Європі у 2017 році, який опублікувала компанія KPMG. 

Мйже 5 мільярдів контрабандних сигарет постачається щорічно саме з України, що становить майже 11% усього обсягу контрабанди до країн ЄС. Це наносить бюджету країн ЄС понад 1 млрд євро втрат.

Хоча цей показник дещо знизився порівняно із попереднім роком, проте Україна продовжує бути лідером серед країн-постачальників контрабандних сигарет. Це в умовах виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС викликає занепокоєння з боку Брюсселю.

«В Україні на тютюновому ринку досі спостерігається доволі нездорова ситуація, коли зростання податків не в повній мірі перекладається на ціну та змушує компанії «грати на пониження» (не підвищуючи ціни тими ж темпами, що й ріст податків) для збереження частки ринку. У цій гонитві компанії втрачають прибутки, держава доходи (зокрема недоотримані податки з цих же неотриманих прибутків та ПДВ), а цінові розриви із європейськими цінами та цінами сусідніх країн залишають стимули для значних потоків контрабанди сигарет з України».