Україна займає шосте місце з експорту сільськогосподарської продукції до ЄС

Імпорт країнами Євросоюзу сільськогосподарської та продовольчої продукції з України з серпня 2016 року по кінець липня 2017 року зріс на 9,2%, йдеться в матеріалах Єврокомісії. Про це повідомляє Національний промисловий портал.

Таким чином, за показниками цього періоду Україна піднялася із 7 на 6 сходинку в списку найбільших країн-постачальників сільськогосподарської та продовольчої продукції в Євросоюз, поступаючись Бразилії, США, Аргентині, Китаю та Індонезії. Загальна вартість продукції, ввезеної з України до ЄС, склала 4,888 млрд євро.

Впродовж терміну з серпня 2016 року по кінець липня 2017 року вартість експорту з України до країн ЄС сільськогосподарської та продовольчої продукції зросла, порівняно з аналогічним попереднім періодом, на 9,2%, тобто на 414 млн євро в абсолютних показниках.

Повідомляється також, що в ЄС основними імпортерами українських харчових продуктів минулого року стали Іспанія, Польща, Нідерланди, Італія та Німеччина. Головними продуктами українського експорту до країн Європи в стали зернові злаки, олія, насіння олійних, плоди та горіхи. Також у минулому році серед європейських споживачів великим попитом користувалися український мед, м’ясо, кондитерські вироби та соки.

Близько 40% усього експорту України становить експорт до країн Європейського Союзу.