Українські виробники постачатимуть фрукти і ягоди до Азії
flickr.com/derekbruff

Українські виробники постачатимуть фрукти і ягоди до Азії

У Гонконгу пройшла сільськогосподарська виставка Asia Fruit Logistiсa, за результатами якої українські виробники фруктів і ягід отримали низку замовлень. Про це повідомляє Delo.ua

Зазначається, що серед української продукції найбільшим попитом з боку імпортерів на виставці користувалися яблука.

«В цілому за результатами виставки виявлено попит на яблука свіжі — близько 80 тисяч тонн, свіжі ягоди — близько 1 тисяч тонн, черешню — близько 2 тисяч тонн, перероблені ягоди — близько 2 тисяч тонн», — розповів керівник програми сприяння експорту Western NIS Enterprise Fund Віталій Бігдай.

Він також наголосив, що лише за перший день роботи виставки українські виробники отримали замовлення на поставки 34 тисяч тонн яблук врожаю 2017 року, з них 14 тисяч — для європейських покупців і 20 тисяч — для азіатських.

У 2017 році український національний стенд вперше з’явився на виставці Asia Fruit Logistiсa в Гонконгу. Бігдай з цього приводу відзначив, що завдяки участі в заході підприємці України розширили мережу ділових контактів і отримали нові експортні замовлення. Він додав, що з українського боку у виставці взяли участь чотири компанії: кооператив «Агровесна», фермерське господарство «Гадз», СТОВ «Енограй», ТОВ «Галфрост».

 

«Минулого року з ініціативи асоціації «Укрсадпром» Україна почала процедури з погодження фітосанітарних умов на постачання плодоовочевої продукції до азіатських країн. Тому участь у виставці стала наступним кроком у стратегії виходу українських виробників фруктів і ягід на азіатські ринки», — наголосив керівник програми сприяння експорту Western NIS Enterprise Fund.

 

Повідомляється, що найбільший інтерес до продукції проявили відвідувачі з Індії. Один з українських виробників отримав замовлення на тестове постачання ягід для ресторанів в Австралії.